Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoČeské BudějoviceUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Areál Šťastná země - přírodní areál

Areál Šťastná země - přírodní areál

Přírodní dětský areál, který nabízí návštěvníkům originální programy podpořené množstvím doprovodných aktivit, ale také dřevěný hrad, trpasličí vesničku, houpačky, prolézačky či písková rýžoviště s pravými českými granátky.

Karlovice - Radvánovice 11, Rovensko p. Tr.

Hruboskalsko - naučná stezka

Hruboskalsko - naučná stezka

Jedná se o první otevřenou naučnou stezku v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Vychází od zámku Hrubá Skála a přes hrad Valdštejn směřuje směrem k městu Turnovu po lesní cestě vedoucí po vrcholech hruboskalska s červenou turistickou značkou „Zlatá stezka Českého ráje“. Na stezce je několik vyhlídek směrem k Troskám, na skalní město a k Turnovu. Stezka končí u skalní vyhlídky Hlavatice před sestupem...

Hrubá Skála

Metalová cesta - naučná stezka

Metalová cesta - naučná stezka

Naučná stezka je 4 km dlouhá a zavádí do historických zákoutí města a seznamuje s významnými pamětihodnostmi. Stezku doplňují audiovizuální panely z kovářské dílny Davida Szalaye.

Mladá Boleslav

Příhrazské skály - naučná stezka

Příhrazské skály - naučná stezka

Naučná stezka vede z parkoviště ve Dnebohu přes Drábské světničky a Mužský do Příhraz. Má 12 zastávek s informačním panelem seznamujícím s místní geologií a přírodovědou.

Dneboh

Údolí Jizery - Riegrova stezka

Údolí Jizery - Riegrova stezka

Středně náročná stezka probíhá souběžně s červeně značenou turistickou cestou a je průchozí v obou směrech. Tabule umístěné na její trase poskytují návštěvníkům základní seznámení s přírodním bohatstvím a historií rezervace. 15 informačních panelů seznamuje s místní geologií.

Bítouchov

Bitva u Jičína 29.června 1866 - naučná stezka

29 km dlouhá stezka byla vybudována v roce 2005 a provází návštěvníka jičínského bojiště po nejvýznamnějších památkách na bitvu u Jičína 29. června 1866. Na 22 zastávkách s 26 informačními tabulemi se návštěvník seznámí s příčinami, průběhem a následky prusko-rakouské války roku 1866. Stezku tvoří okruh, který začíná na Valdštejnově náměstí a končí v lokalitě Žabínek u rybníka Kníže v Jičíně.

Naučná stezka Klokočským lesem za hrou, vodou a ptačím zpěvem

Naučná stezka je 4 km dlouhá a na 10 informačních panelech seznamuje s faunou, flórou a přírodními poměry národní přírodní památky Rečkov.

Naučná stezka Lesní putování s Kamilem Rohanem

Vede po pěšinách z 19. st., z doby kdy na zámku Sychrov panoval Kamil Rohan. Stezka měří 1,8 km, zahrnuje 6 zastávek a seznamuje s historií místních lesů, péčí lesníků, se zákonitostmi fungování lesního ekosystému. Na trase je možné spatřit zrenovovaný altán, nebo žulovou pyramidu, která připomíná návštěvu Františka Josefa I. na zámku.

Sychrov

Podtrosecká údolí - naučná stezka

Naučná stezka vede od Borku pod Troskami podél rybníků na Trosky. Má třináct zastávek označených číslem a bílým čtvercem se šikmým zeleným pruhem s informačními tabulemi o místní přírodě, geologii a historii.

Borek

Prachovské skály - naučná stezka

Nejzajímavější partie skal jsou snadno přístupné po bezpečných turisticky značených cestách. Mnoho překrásných vyhlídek zajišťuje dokonalý přehled prostoru Prachovských skal. Na 11-ti informačních tabulích se seznámíte s místní historií, geologií, botanikou a archeologií.

Prachov

Turnov - Hrubý Rohozec - naučná stezka

Středně náročná naučná stezka vycházející na náměstí v Turnově a končící v Hrubém Rohozci seznamuje na 7-mi informačních panelech s přírodou, geologií a historií. Stezka není značena, proto si vyžádejte tištěného průvodce v Infocentru na náměstí.

Turnov

Údolí Plakánek - naučná stezka

Středně náročná stezka vedoucí z parkoviště u hřbitova v Sobotce do Vestce u Sobotky (možno dojít až k začátku stezky) seznamuje na 10-ti informačních tabulích s místní geologií, botanikou, archeologií a ekologií. Při stezce je i pramen Roubenka, k němuž chodil nabírat inspiraci rodák z nedaleké Sobotky Fráňa Šrámek.

Sobotka

Údolí Vošmendy - naučná stezka

Naučná stezka procházející stejnojmennou přírodní rezervací má celkem 10 zastávek a postupně seznamuje návštěvníka s přístupnými Bozkovskými dolomitovými jeskyněmi, místní krajinou, květenou a zvířenou, zemědělstvím a obcí Bozkov. Stezka také vede kolem nepřístupné jeskyně ve východním svahu údolí potoka Vošmendy, kde byly nalezeny četné kosti a ulity.

Bozkov

Vlastibořická cesta - naučná stezka

Stezka začíná u památné lípy ve Vlastibořicích a vede do Albrechtic. Na 8 zastaveních seznamuje s historií kraje, kulturními a přírodními památkami a archeologickými nálezy.

Vlastibořice


Akce

Koberovské šlápoty - 43. ročník

Železný Brod

so 20.4.2019 8:00

Slavnostní zahájení návštěvní sezóny

Šolcův statek - Galerie Karla Samšiňáka a lapidárium (Sobotka) - Zahrada a výstavní prostory

st 1.5.2019 14:00 - 15:30

Noc na Karlštejně

Sychrov - zámek (Sychrov)

so 15.6.2019 20:30

Koncert - Melodie, které milujeme

Šolcův statek - Galerie Karla Samšiňáka a lapidárium (Sobotka) - Zahrada

so 29.6.2019 14:00 - 15:30

Skotské hry na zámku Sychrově

Sychrov - zámek (Sychrov)

so 24.8.2019 10:00 - 23:45


Tip na výlet

Michalovice - zřicenina hradu

Michalovice - zřicenina hradu

Z ostrohu nad řekou Jizerou se do údolí naklání michalovická hradní věž Putna. Hrad zde stál zřejmě od...